پاسخ به سوالات پروژه پرسنل ارتش و سهام داران محترم پروژه های مسکونی چیتگر :

با اعلام شرایط و آغاز ثبت نام جدید در شهرک مسکونی چیتگر، حجم بالای سوالات، انتقادات و پیشنهادت شما از طریق مسیرهای ارتباطی مختلف دریافت شد. تا کنون بیش از ده ها هزار تماس و مراجعه به سامانه تلفنی و پایگاه اطلاع رسانی بنیاد صورت پذیرفته و همچنین صدها پیام در پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ثبت گردیده و به دست ما رسیده است.

پیام های انبوه شما عزیزان پس از استخراج، توسط کارشناسان بررسی گردید و با توجه به حجم بالا، سوالات و درخواست های شما به صورت محتوایی دسته بندی شد و سوالات پرشمار  استخراج گردید. با تلاش و همکاری معاونت مسکن بنیاد و صندوق تعاون و سرمایه گذاری بنیاد، پاسخ گروه اول از این خیل پیام ها به صورت تخصصی تهیه شده است. لذا این صفحه برای پاسخ به برخی پرسش متداول شما همکاران ارجمند و امکان درج سوالات مربوط به شرایط ثبت نام در پروژه چیتگر می باشد.

اما باتوجه به حجم بالای کاری کارشناسان چیتگرسازان لطفا توجه نمایید :

قبل از درج سوال ، ابتدا موارد و سوالات قبلی موجود روی این صفحه را مشاهده نمایید. درصورتی که پاسخ شما در سوالات قبلی نبود، سوال خود را مطرح نمایید تا کارشناسان نسبت به پاسخگویی اقدام کنند و برای مشاهده پاسخ سوالتان چند روز بعد مجددا به همین صفحه مراجعه نمایید

۱- منظور از برج های هوشمند چیتگر چه میباشد و دلیل برتری پروژه مذکور نسبت به پروژه های همجوار چیست؟

در پروژه بزرگ چیتگر در کلیه مراحل ساخت از طراحی نقشه ها تا ساخت ابنیه، نازک کاری و نصب امکانات رفاهی، به نکات دقیق و حرفه ای معماری توجه می شود که در کمتر ابنیه ای مورد عنایت قرار می گیرد؛ سازه های مقاوم وپیشرفته وکاملا مهندسی، سیستم های تأمین هوای تازه، حداقل اشراف پنجره های واحدها بر یکدیگر با حداکثر نورگیری و معمولاً به دوجهت جغرافیایی، سیستم های سنجش و کنترل حرارت و آتش،سنگ نماهای مستحکم شده، فضای سبز اختصاصی و عمومی، قابلیت فرود بالگرد امدادی در صورت بروز حوادث و… از جمله این مواردند.

۲- با توجه به رشد روزافزون جمعیت کلانشهر تهران چه تمهیدات و امکاناتی برای بزرگترین مجتمع مسکونی کشور پیش بینی و اندیشیده شده است؟

شهرک چیتگر از چهار طرف در مجاورت اتوبانها و بلوارهای اصلی شهر قرار دارد؛ بزرگراه های شهید همت و شهید حکیم در شمال و جنوب شهرک و بزرگراه های شهید فهمیده (تهران-کرج) و آزادگان درنزدیکی آن دسترسی های این شهرک را راحت کرده است. پارک چیتگر، چندین مجتمع فروشگاهی بسیار بزرگ، شهربازی هزار و یک شهر، دریاچه چیتگر و… از جمله دیگر امکانات پیرامونی این مجموعه اند اما مجتمع های فروشگاهی، فضاهای سبز اختصاصی و عمومی برجها، مساجد و مدارس ، امکانات ورزشی و… از جمله تسهیلاتی است که در داخل مجموعه چیتگر احداث شده یا خواهد شد و یا زمین ساخت آن در اختیار دستگاه های مسوول قرار می گیرد.

۳- آیا ثبت نام در این پروژه بزرگ به نام یکی از اعضای درجه یک خانواده پرسنل ارتش امکان پذیر است؟

از آنجا که ثبت نام در این مرحله با کمک وام حکمت صورت می پذیرد، لذا ثبت نام به اسم فردی غیر از خود کارکنان محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران ممکن نمی باشد. ( زمان ثبت نام در پروژه چیتگر در تاریخ ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ پایان یافت )

۴- موعد تحویل پروژه به چه صورت است؟آیا همانند سایر پروژه های مسکونی چیتگر احتمال تاخیر و بدقولی وجود دارد؟

با تدابیر صورت گرفته در سالهای اخیر در بنیاد و بازنگری های صورت پذیرفته در شیوه های محاسباتی و تأمین مالی پروژه های مسکن ان شاالله در ساخت پروژه های ثبت نامی جدید شاهد تأخیر نخواهیم بود. البته تأخیرهایی که در برخی پروژه های مسکونی دیگر بر اثر تورم غیر عادی مصالح در برخی سالها رخ داده نیز ان شاالله با تدابیر فوق الذکر جبران شده و کاهش می یابد.

۵- مجموعا چند واحد مسکونی در شهرک در حال احداث است؟

نقشه جامع ومصوب قانونی شهرک مسکونی چیتگر به عنوان بزرگترین مجتمع مسکونی کشور حدود ۲۰هزار واحد مسکونی در قالب برجهای بلند مرتبه است.

۶- پرسنلی که ثبت نام ۲۰ تا ۵۰ متری در پروژه کرده اند و افراد غیر نظامی برای خرید سهام و یا افزایش متراژ قبلی خود چکار باید کنند؟

پرسنلی که قصد افزایش متراژ سهام مسکونی چیتگر خود را دارند ، همچنین افراد غیر نظامی که قصد ورود به پروژه های ارتش در چیتگر دارند میتوانند از طریق ارتباط با کارشناسان چیتگرسازان : ۰۹۰۲۳۳۱۹۰۹۱ نسبت به اخذ اطلاعات لازم و خرید و سرمایه گذاری مطمئن اقدام نمایند.

۷- اختصاص ۲ ماه مهلت جهت ثبت نام برای بسیاری که گره های اداری و کاری دارند مدت محدود و کمی است . آیا امکان یا احتمال تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد؟

هنوز و در این مرحله که حدود چهل روز به پایان مهلت ثبت نام باقی مانده نمی توان برای تمدید، اظهار نظر کرد. به هر حال دو ماه، زمان نسبتاً طولانی است و شعب صندوق سرمایه گذاری بنیاد و بانک حکمت ایرانیان همه گونه همکاری با عزیزانی که در مسیر تکمیل پرونده خود نکاتی دارند را بعمل می آورند. علی ایحال درصورت ازدیاد تقاضاها ،به وقت لازم برای تمدید مهلت ثبت نام، تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد. 

۸- چرا کسانی که در مسکن مهر و یا پروژه های دولتی غیر آجا ثبت نام کرده اند نمی توانند در پروژه بزرگ چیتگر ثبت نام کنند؟

با توجه به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و به جهت ایجاد فضا برای بهره مندی همه کارکنان بدون منزل مسکونی از امتیازات در حال ارائه، فقط کسانی می توانند در پروژه چیتگر ثبت نام نمایند که از امتیازات قبلی دولتی و ارتش استفاده نکرده باشد.

۹- به نظر میرسد قیمتی که برای هر متر مربع برای پرسنل ارتش اعلام نموده اید بسیار مناسب می باشد. نظربه اینکه زمین های شهرک متعلق به ارتش ایران میباشد، بر اساس قسمت های مختلف پهنه یا برج و همچنین بسته به طبقه و امکانات، تا چه اندازه تفاوت قیمت وجود دارد؟

آنالیز قیمت اعلام شده همراه با تحلیل آن منتشر می شود و در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. فراموش نفرمائید که شما امتیاز متعلق به ساختمانی را خریداری می کنید که کیفیت ساخت آن مناسب بوده و فقط پنج میلیون تومان نقد پرداخت میکنید و بهاء آن را بصورت اقساط بدون سود در زمان طولانی می پردازید. طی روزهای آتی گزارشی از قیمت های روز در منطقه چیتگر در پایگاه اطلاع رسانی بنیاد منتشر می شود که شما را به مطالعه آن و یا انجام تحقیق محلی در منطقه شمال غرب تهران و چیتگر توصیه می کنیم. این نکته را نیز فراموش نفرمائید که هزینه ساخت در ساختمانهای بلندمرتبه با مقاومت بالا و با مشاعات گسترده به شدت افزایش می یابد، که باتوجه به اینکه این پروژه عظیم برای پرسنل ارتش ساخته میشود ، یک ارزش افزوده بزرگ برای اعضا می باشد.

۱۰- پرسنلی که قبلا ثبت نام و ۳۳ متر را خریداری نموده اند ، آیا میتوانند در مرحله جدید ثبت نام به متراژ خریداری شده خود اضافه نمایند؟

با توجه به اینکه خریدهای قبلی شما عزیزان در پهنه های دیگر شهرک بوده ( پهنه B ) و ثبت نام جدید در پهنه های دیگر است ( پهنه E )، خرید متراژ جدید از پهنه دیگر ممکن نیست زیرا مدیریت شهرک چیتگر بعد از ساخت پروژه با صاحب امتیازانی مواجه خواهد بود که در پهنه های مختلف متراژهایی را دارند که قاعدتاً قابل جمع کردن با هم نیستند.

۱۱- آیا این درست است که بازنشسته های معزز ارتش جمهوری اسلامی ایران از ثبت نام در پروژه چیتگر محروم هستند؟

بازنشسته های عزیز از ثبت نام در چیتگر محروم نبوده و حتی بنیاد جهت اطلاع رسانی به ایشان نیز تمام توان خود را به کار گرفت. بازنشسته های ارجمندی که ۵ سال متوالی از عضویت ایشان در طرح حکمت گذشته باشد می توانند در پروژه چیتگر ثبت نام نمایند. همچنین، باتوجه به پایان زمان ثبت نام در پروژه چیتگر، و باهدف حمایت از عزیزان بازنشسته ، به عنوان پاداش سنوات خدمت سهام مسکونی چیتگر ارائه می گردد.

۱۲- نظر به اینکه دریافتی ماهیانه بسیاری از پرسنل خدوم آجا کم و محدود است. آیا امتیاز ویژه یا پیشنهاد خاصی در این مورد مطرح شده است؟

توجه بفرمائید که شما برای خرید یک امتیاز ۵۰ متری در یکی از خوش آب و هواترین و خوش آتیه ترین نقاط در شمال غرب تهران فقط ۵ میلیون تومان نقد می پردازید و الباقی در قالب کد۶۲، وام طرح حکمت و الباقی آن نیز بصورت وام می باشد. حتی بازپرداخت اقساط این وام نیز پلکانی شده که فشار کمتری بر ثبت نام کنندگان وارد شود. علی ایحال چنانچه با وجود تمام این تسهیلات، امکان ثبت نام برای شما دراین پروژه نباشد می توانید به دیگر پروژه های بنیاد که پرداختی کمتری را طلب می نمایند مراجعه کنید.

۱۳- کسانی هستند که به دلایل متفاوت از طرح حکمت انصراف داده و بعد از مدتی مجددا به عضویت طرح در آمده اند ، آیا حداقل عضویت در طرح حکمت (۵سال ) باید به صورت متوالی باشد و یا به صورت مقطعی نیز میتوان ارائه کرد؟

برابر ضوابط مصوب و ابلاغی، حداقل عضویت در طرح بایستی ۵سال متوالی باشد.

۱۴- کسانی هستند که کد ۶۲ را ندارند و عضو طرح حکمت نیستد ؛ آیا ایشان میتوانند در پروژه ثبت نام کنند؟ اگر حق عضویت ۵ سال را یکجا پرداخت نمایند چطور؟

برابر مصوبات و ضوابط ابلاغی موجود این افراد نمی توانند در طرح ثبت نام جدید شرکت کنند. حق عضویت طرح حکمت نیز بایستی بطور مستمر در طول ۵سال متوالی پرداخت شود و پرداخت یکجای آن تعریفی ندارد.البته به شما همکار عزیز توصیه میکنیم تا در اولین فرصتی که اعلام شد در طرح حکمت عضو شوید تا از امتیازاتی که در آینده عرضه میشود استفاده نمایید.

۱۵- باتوجه به وام ۱۰۵ میلیون تومانی روی هرسهام ۵۰ متری پهنه جدید چیتگر، آیا امکان نگه داشتن وام فوق نزد فروشنده و یا انتقال آن به خریدار ( شخصی یا نظامی) میسر می باشد؟؟

خیر. باتوجه به اینکه مبلغ فوق وام برای کمک به پرداخت باقیمانده مبلغ ثبت نام ۳۰ متر اضافه متراژ مسکونی پرسنلی می باشد که در پروژه بر اساس سوابق خدمتی و طرح حکمت خود ثبت نام نموده است می باشد و اقساط آن نیز از فیش حقوقی ایشان کسر می گردد.
لذا در صورت فروش و انتقال سهام ایشان به غیر ( نظامی یا غیرنظامی) خریدار موظف به پرداخت این مبلغ به بنیاد تعاون ارتش ( بتاجا ) و تسویه حساب می باشد. با هدف حمایت از پرسنل ارتش در افزایش متراژ مسکونی چیتگر، امکان اخذ این مبلغ طی ۳ فقره چک صیادی با فواصل زمانی ۶ ماهه میسر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط خرید و فروش سهام پروژه های چیتگر تماس بگیرید:

09023319091

مشاهده اطلاعات سهام و پروژه ها:

مشاهده

22 thoughts on “سوالات خود را درج کنید:

  • چیتگرسازان :

   به اطلاع اعضای محترم پروژه های N و D میرساند، کار ساخت و ساز با قوت و پیگیری مستمر در حال انجام میباشد و با عنایت به اینکه قرارداد این پروژه ها ۴ و ۵ ساله میباشد، انشاءالله به حول و قوه الهی، شرکت در موعد مقرر نسبت به تعهدات داده شده به اعضای محترم اقدام خواهد نمود.

  • چیتگرسازان :

   برج G1 که تحویل مالکین و سهام داران شده است و به اطلاع اعضای محترم پروژه های G2,G3,G4 میرساند، انشاالله تا پایان سال جاری (۱۴۰۰) واحد ها بطور موقت تحویل خواهد شد.

 1. اسماعیل :

  من ۵۰ متر یعنی ۲۰ + ۳۰ متر سهام توانمند سازی ارتش در چیتگر ثبت نام کرده ام. حال قصد فروش ۲۰ متر از این سهام را دارم و میخواهم ۳۰ متر دیگر را برای خودم نگه دارم. آیا این امکان را دارم؟ یا باید ۵۰ متر را یکجا بفروشم؟

  • چیتگرسازان :

   امکان فروش ۲۰ متربه تنهایی با توجه به وام ۱۰۵ میلیونی بنام شما امکان پذیر نمی باشد ، لذا فقط میتوانید ۵۰ متر را یکجا بفروش برسانید. که در مورد شرایط اینکار میتوانید با کارشناسان چیتگر سازان : ۰۹۰۲۳۳۱۹۰۹۱ در ارتباط باشید و کسب اطلاع و راهنمایی کنید

  • چیتگرسازان :

   تا اطلاع ثانوی ثبت نام طرح توانمند سازی مسدود میباشد . لذا در صورت اعلام مراتب از طریق نیروی خدمتی اطلاع رسانی خواهد شد.

 2. بختیاری :

  درود و سپاس از محبت و راهنمایی شما و تشکر میکنم که با کمک شما خرید و سرمایه گذاری خیلی خوبی داشتیم

  • چیتگرسازان :

   با سلام ، خداروشکر که با راهنمایی همکاران این سایت توانستید سرمایه گذاری و خرید موفقی داشته باشید

 3. فیاض :

  با عرض سلام آیا برای بازنشستگانی که قبلا ازاین تسهیلات استفاده نکرده اندهم ثبت نام به عمل می آید ممنون میشوم از پاسخ شما

 4. صالحی :

  سلام
  امکان خریداری ۱۰۰ متری از پهنه ی Eبرای افراد غیر نظامی وجود داره،اگه داره به چه صورت باید پرداخت کنیم؟

  • چیتگرسازان :

   بله. در این خصوص میتوانید با کارشناسان چیتگرسازان در ارتباط باشید و کسب راهنمایی کنید: ۰۹۰۲۳۳۱۹۰۹۱

 5. صالحی :

  با سلام
  قرار داد امتیاز پهنه ی Eچیتگر ،برای کسانی که امتیار ۵۰متری خریداری کردند کی داده میشه؟؟

  • چیتگرسازان :

   با سلام
   قرارداد ها در حال انجام و به محض آماده ارسال و توزیع بودن اطلاع رسانی خواهد شد از طریق شماره درج شده سهامدار در قرارداد نزد بتاجا

 6. مهین :

  با سلام همسر بنده نظامی با۲۵سال خدمت وباعملیات و خدماتی که چندسال دراهوازانجام دادم فرمانده محترم نیروپروژه ای راکرمان به مادادندکه تاکنون ۹۰میلیون پرداخت کردیم وسال قبل که سایت باز بوده و پروژه چیتگرثبت نام می کردن خودروی پارس خودرافروخته و ثبت نام کردیم و الان پیام اومده که باید مبلغ خودراپس بگیریم ایاسزاواراست با۴تادختروتورم شدیدامروزه چنین کاری بامابکنندالان ما می تونیم بااین مبلغ چی بخریم باوجودبی ماشینی و مشکلاتی که درخانه به وجودامده و همسرم دچارناراحتی اعصاب شده و مابایدکجادرددل ومشکلمونابگیم ایا بااین منوال میشه زندگی کردایاکسانی که پروژه ای نگرفتن هم پیام براشون ارسال میشه فلان جارابهتون تحویل بدیم توراخداکمکمون کنیدبعدخدافقط امیدمان به شمافرمانده محترم امیرخرم طوس است ان شاالله سربلندباشید

  • چیتگرسازان :

   با سلام . بله در خصوص پرسنلی که در سایر پروژه ها ثبت نام قبلی داشتند این تصمیم گرفته و ابلاغ شد، اما موضوع شما را هم اطلاع رسانی خواهیم کرد

 7. عباس :

  باسلام من ۴۰متر سهام ثبت نام کردم اما وام اول ۲۰متر در فیش اعمال شده اما ۲۰متر دیگه اعمال نشده میشه راهنمایی کنید ممنون

  • چیتگرسازان :

   با سلام و احترام، لطفا برای بررسی این مورد و ذکر شماره پرسنلی تون با شماره تلفن ۸۱۹۵۳۹۹۵-۰۲۱ یا ۸۱۹۵۳۹۹۵-۰۲۱ داخلی های ۱۰۸ تا ۱۱۱ تماس بگیرید

 8. علی اصغر :

  باعرض سلام وخسته نباشیدمن ۱۹سال خدمت هستم تاکنون ازهیچ تسهیلاتی استفاده نکردم میخوام درطرح توانمندسازی چیتگرثبت نام کنم ازچه طریقی باید ثبت نام کنم ممنون

  • چیتگرسازان :

   درود برشما. آخرین مهلت ثبت نام ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ بود و تا امروز هنوز بازگشایی مجدد برای ثبت نام پروژه چیتگر نشده.
   اما می تونید برای ورود به پروژه از سهام قبلی که ثبت نام شده توسط پرسنل ارتش خریداری کنید.
   در این خصوص و کسب راهنمایی میتوانید با کارشناسان چیتگرسازان در ارتباط باشید: ۰۹۰۲۳۳۱۹۰۹۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =